بلاگ و آخرین اخبار و خبر‌ها در دنیای اینترنت و سئو

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل

www.seofars.com الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل

مرغ مگس خوار (Hummingbird) چیست؟

نام الگوریتم جستجوی جدید گوگل است که با استفاده آن به نتایج بهتری در این جهت می رسیم

آیا رتبه وب سایت و رنکینگ PageRank از بین خواهد رفت؟

خیر. زیرا رنکینگ PageRank یکی از ۲۰۰ عامل عمده در گوگل می باشد الگوریتم مرغ مگس خوار به نظر می رسد در رنکینگ و رتبه وب سایت مهم می باشد و در راستای فاکتورهای دیگرگوگل در جهت بهبود و بهینه سازی وب سایت و بالا بردن کیفیت وب سایت طراحی شده و کلمات کلیدی در وب سایت می باشد.

علت انتخاب اسم مرغ مگس خوار ؟

از خصوصیات این پرنده دقت بالا و سرعت وعکس العمل بالای این پرنده  است که گوگل را بر آن داشت که ازاسم مرغ مگس خوار استفاده کنند برای نشان دادن میزان دقت بالا و سرعت بالای الگوریتم خود

همزمان با ۱۵ سال تولد گوگل باز گوگل کاربران خود را بار دیگر شگفت زده کرد و یک الگوریتم جدید در راستای سیاست های خود ارائه داد و این الگوریتم جدید مرغ مگس خوار می باشد که یک هدیه به خود و  بهینه سازان کلاه سفید (White-Hat SEO) در سراسر جهان است.

الگوریتم جدید مرغ مگس خوار تاثیر %۹۰ بر تمامی درخواست های جستجوی کاربران خواهد داشت و این امید را این الگوریتم مرغ مگس خوار ایجاد می کند که بهینه سازان وب سایت کلاه سیاه (Black-hat SEO Spammers) را تبدیل کند به سئوکاران  و بهینه سازان کلاه سفید (White-hat SEO) یعنی بر اساس اصول درست و شروعی تازه باشد برای بهینه سازی وب سایت و سئو مطابق با اصول و مقررات حرفه ای الگوریتم جدید مرغ مگس خوار.

اگر شما ترافیک وب سایت خود را بوسیله الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل از دست نداده اید بطور قطع شما قوانین این مرغ مگس خوار را زیر پا نگذاشته اید و بر طبق قوانین و اصول گوگل حرکت کرده اید به هر حال اگر از راه اسپم و یا از طریق کلاه خاکستری آگاهانه دست به این عمل زده اید و ترافیک خود را از دست ندهید زنگ خطر جدید برای شما از طرف الگوریتم جدید مرغ مگس خوار به صدا در آمده و نتیجه بسیار دردناکی برای وب سایت و حذف کامل وب سایت و خداحافظی همیشگی از گوگل را  به همراه دارد.

مرغ  مگس خوار گوگل صرفا مانند سایر الگوریتم های چون گوگل پاندا و پنگوئن بروز رسانی نشده است این یک الگوریتم کاملا جدید جستجو می باشد.در حالی که گوگل الگوریتم جدید مرغ مگس خوار خود را در تاریخ (۲۶th Sep 2013) بطور رسمی اعلام نمودن این در صورتی بود که گوگل این راز را نیز افشا کرد که الگوریتم جدید مرغ مگس خوار بطور مخفیانه از دو ماه قبل از اعلام این الگوریتم شروع بکار کرده است و این بزرگترین بروز رسانی الگوریتم توسط گوگل در این ۱۲ سال گذشته است.

مرغ مگس خوار تمرکز اصلی آن بر بهبود وضعیت رتبه بندی و پیج رنک وب سایت ها می باشد.

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چگونه کار می کند

  • الگوریتم مرغ مگس خوار بسیار نزدیک به جستجوی داخلی گوگل (Google’s Knowledge Graph) می باشد که در سال ۲۰۱۲ شروع به کار کرد. به عنوان یک موتور کسب اطلاعات, گوگل را قادر می سازد که درک بهتری از ارتباط معنای در افراد, مکان و اشیا؛ در مقابل کلمات کلیدی ساده در جستجو آنها ایجاد کند. و در الگوریتم جدید مرغ مگس خوار گوگل مرکز توجه آن نه فقط بر کلمات کلیدی قرار گرفته بلکه معنای پشت کلمات مورد جستجو شده کاربران را نیز بررسی می نماید
  • یکی دیگر از تغییرات قابل توجه و ایجاد شده توسط مرغ مگس خوار بر موتور جستجوی گوگل, توانایی پاسخ دادن بهتر به صدای کاربران در جستجوی صوتی (Google’s voice-based search service) در گوشی های تلفن همراه (SmartPhones) می باشد. مانند برنامه صوتی اپل (Apple’s Siri)  که کاربران را قادر به جستجوی صوتی می کند مرغ مگس خوار گوگل از این تکنولوژی استفاده کرده و تمامی کاربران را قادر ساخته به زبان کشور خود در موتورهای جستجوی گوگل کلمات کلیدی خود را جستجو کنند.
  • الگوریتم مرغ مگس خوار این فکر غلط را در جستجوی کلمات کلیدی بلند (Long-tail Keyword Search) را رد می کند و بسیاری از افراد به ظاهر متخصص این را اعلام کردند که الگوریتم مرغ مکس خوار استفاده کردن از کلمات کلیدی بلند(Long-tail Keyword Search) را تائید نمیکند و رتبه صفحات و پیج رنک وب سایت را از بین می برد که تصورات اشتباه در مورد الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل می باشد.
  • تمرکز اصلی مرغ مگس خوار تجزیه و تحلیل سریع و ساختار شکنی در جستجوهای پیچیده است که سریع ترعمل می کند به جای اینکه کلمات کلیدی جستجو شده را بشکند و جداگانه در نتیجه جستجو بیاورد یک مفهوم درست از تمامی کلمات جستجو ایجاد می کند که به معنا و مفهوم اصلی درون کلمات و هدف کاربر نزدیکترین باشد. و گوگل به تازگی در این راستا مترادف کلمات کلیدی را منتشر کرده که برای پیوند و کمک به مرغ مگس خوار در آینده نزدیک می باشد.

 

سیگنال های اصلی مرغ مگس خوار گوگل در رتبه بندی یا پیج رنک وب سایت ها

در حالی که الگوریتم قدیم رتبه بندی وب سایت در گوگل با الگوریتم مرغ مگس خوار تعویض شده ولی یک وب سایت و هدف گوگل را دنبال می کند در جهت خطای کمتر. و هنوز بیش از ۲۰۰ فاکتور در رتبه بندی استفاده می شود که  تاکید زیادی گوگل بر قدرت و اعتبار و محبوبیت صفحات وب دارد و الگوریتم های جدید انتشار یافته گوگل (بروز رسانی گوگل پاندا و پنگوئن) در ۲ سال گذشته برای رسیدن به این هدف می باشد که با دادن اولویت وب سایت اصلی و با کیفیت بالا در محتوا و در لینک های وردی ….

چگونگی رتبه بندی توسط مرغ مگس خوار گوگل

برای بهرمندی از الگوریتم مرغ مگس خوار باید وب سایت طراحی شده بر اساس سئو و بهینه سازی باشد در تیتر و عنوان و محتوا باید روان و جذب و عامه پسند و طبیعی باشد از زبان انسان نه از زبان روبات. و ایجاد فضای گفت و شنود در ارتباط موضوع مطرح شده و ارزش گذاشتن به کاربر و پاسخ به جواب کاربران و بر طرف کردن این شک از مرغ مگس خوار که وب سایت فعال بوده ازهر جهت.

تمامی گل ها دارای شهد خاص خود هستند بعضی از این گلها داری شهد و شیرینی کم و بعضی دیگر دارای شهد شیرین بیشتر هستند و الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل ترجیح می دهد از گلهایی با شهد شیرین تر استفاده کند و وب سایت های که محتوای بهتر و شیرین تری نسبت به بقیه وب سایت های داشته باشند و هر چه محتوای سایت شیرین تر باشد بیشتر مشتاق به استفاده از این شیرینی هستند و کاربران بیشتر بر روی وب سایت می مانند مثل مرغ مگس خوار که وقت خود را صرف می کند برای به دست آوردن شهد شیرین تر.

نکته:

منظور از الگوریتم جستجو چیست؟  (Search Algorithm)

این یک اصطلاح فنی برای آنچه که شما می توانید از آن به عنوان یک دستورالعمل که گوگل استفاده می کند تا از طریق آن میلیاردها صفحات وب و سایر اطلاعات مربوط به آن را برسی کند شما نیزمی توانید ازآن استفاده کنید و این در جهت آن است که بهترین نتیجه ممکن را در جستجوی خود کسب کنید و این الگوریتم ها این وضعیت را بهبود می دهند.

تیم سئو فارس با سالل ها تجربه در موتورهای جستجو و بخصوص در گوگل این اطمینان را به شما عزیزان می دهد که وب سایت های طراحی شده بر اساس  سئو و بهینه سازی قدمی بزرگ در پیشرفت کسب و کار شما خواهد داشت.

خلاصه
نام صفحه
الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل
نویسنده
توضیح مختصر
الگوریتم مرغ مگس خوار یکی از الگوریتم های اصلی گوگل می باشد که که نگاه مو شکافانه بر جستجوی کاربران دارد و آنها را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد و شامل فرمولهای جدید ریاضی برای تفسیر و درک بهتر جستجوهای انجام شده کاربران می باشد پس از آن گوگل هوشمندانه اطلاعات و ایندکس ها را ذخیره می نماید.